Število okuženih v Sloveniji še vedno narašča, tisto mrtvih na srečo stagnira

Vlada RS je na redni tiskovni konferenci sporočila nove podatke v zvezi s trendom obolelosti z novim koronavirusom.

Včeraj so v Sloveniji ob opravljenih 5306 PCR testih potrdili 1233 okužb s covid-19, umrli pa je pet bolnikov s covidom.

Sedemdnevno povprečje potrjenih okužb je bilo po danes objavljenih podatkih Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) vnovič nekoliko višje in znaša 1021 (nazadnje 1014).

Delež na novo pozitivnih testov oziroma okuženih zadnje dni stagnira in se giblje med 20 in 25 odstotki. Tudi danes velja enako; uradno znaša 23,2%, kar je 0,3 odstotka višje kot včeraj.

Bolnišnično oskrbo danes potrebuje 622 covidnih bolnikov, na intenzivni negi pa je 8 bolnikov več in sicer 154.

Iz bolnišnic so včeraj odpustili 62 bolnikov, kar je 17 manj kot včeraj.

(mbo)

Oddajte komentar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Komentirate prijavljeni s svojim WordPress.com računom. Odjava /  Spremeni )

Facebook photo

Komentirate prijavljeni s svojim Facebook računom. Odjava /  Spremeni )

Connecting to %s

Website Built with WordPress.com.

Navzgor ↑

%d bloggers like this: