V nekaterih lekarnah zadnje dni beležijo pomanjkanje antibiotikov za otroke, prenaša Slovenska tiskovna agencija (STA).
Do težav po poročanju medijev prihaja zaradi pomanjkanja učinkovin ali pomožnih snovi pri proizvajalcih. Pristojni zagotavljajo, da je pomanjkanje začasno, na voljo pa so ustrezna nadomestna zdravila.
Eden tistih, ki so v času respiratornih bolezni bolj iskano, je tudi Hiconcil; ta naj bi bil spet na voljo že prihodnji teden.
Da se s pomanjkanjem antibiotikov sicer soočajo v vseh državah EU, so za Televizijo Slovenija (TVS) pojasnili na Javni agenciji za zdravila in medicinske pripomočke.
Nedavno so se s tem problemom soočali v Nemčiji, zaradi pomanjkanja učinkovin in majhnega trga. Do težav je predvsem ob izteku poletne turistične sezone prišlo tudi na Hrvaškem oziroma vzdolž tamkajšnje jadranske obale.
Zakaj se to dogaja? Med drugim farmacevtska podjetja s trga umaknejo zdravila, ki ne prinašajo dovolj dobička, je še poročala TVS, prenaša STA.

Fotografija je simbolična.
(Foto: SHVETS production, Pexels.com)
(mbo)
Oddajte komentar